AKTUALNOŚCI

Wspomnienia ze spotkania 27.12.2017 r.

WSPOMNIENIA PO LATACH

Przed końcem roku „Odrzańskie Konsorcjum” zorganizowało spotkanie poświęcone prezentacji imprez planowanych w roku 2018
Spotkanie podzielone na dwie części rozpoczęło się 27 grudnia 2017 roku o godzinie 17:00 w Domu Kultury przy ul. Skarbowej 10 w Kędzierzynie – Koźlu.

Pierwsza część zgromadziła wszystkich zainteresowanych tematyką biegową.Liderzy Konsorcjum Piotr Ruczka oraz Piotr Orian powitali wszystkich przybyłych i zaprosili na scenę gości specjalnych tj. Maratonkę – Olimpijkę z Aten w 2004 roku – Grażynę Syrek i Maratończyka Edwarda Rydzewskiego

Były liczne i ciekawe pytania oraz dużo ważnych informacji przekazanych przez światowej klasy sportowców.
Podczas pierwszej części nie zabrakło również prezentacji multimedialnej tj. filmu wspomnień Maratonu Odrzańskiego z lat 80 i 90 -tych.

 

 

 

Piotr Ruczka przedstawił w skrócie plany konsorcjum na zorganizowanie w 2018 roku trzech imprez tj.:

02 kwietnia MINI MARATONU MANHATAN Pamięci Jana Pawła II              http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3587

14 lipca KRYTERIUM TRIBIKE im. Wernera Lepicha

28 października MARATONU ODRZAŃSKIGO                                           http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3576

 

Wszystkie trzy imprezy przeprowadzone zostaną w mieście Kędzierzyn-Koźle.

 

Uczestnicy spotkania mogli podziwiać krótką scenkę o tematyce biegowej w wykonaniu grupy dzieci ze Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „DOBRA RODZINA” oraz dawnego maratończyka Mieczysława Majera z jego uczniem Szymonem Halczakiem.

Gerard Wilczek – członek Konsorcjum -przedstawił również charytatywny cel jaki będzie towarzyszył podczas organizacji wszystkich w/w imprez sportowych.

Po przerwie kawowej nastąpiła druga równie ważna część spotkania poświęcona tematyce kolarskiej.

Organizatorzy na scenę zaprosili gości specjalnych tj. Romana Chtieja, Józefa Gawliczka i Franciszka Surmińskiego. Wywiad ze światowej klasy kolarzami przeprowadził Piotr Ruczka, który sprawnie i ciekawie zadawał pytania do gości przez co zgromadzona publiczność mogła dowiedzieć się ciekawostek zza kulis kolarstwa.

W międzyczasie prowadzący zaprosił na scenę syna Wernera Lepicha, Pana Józefa Lepicha, który wypowiedział się odnośnie nadania imienia jego ojca imprezie kolarskiej, którą w lipcu 2018 roku ma zorganizować Odrzańskie Konsorcjum.

Uczestnicy spotkania mieli również okazję zobaczyć materiały archiwalne zgromadzone na specjalnie przygotowanej wystawie przed wejściem na salę Żyrandolową, gdzie odbywało się całe spotkanie.Finałem spotkania był poświąteczny poczęstunek dla wszystkich, którzy dotrwali do końca. Każdy mógł przy tej okazji porozmawiać z gośćmi oraz z organizatorami w tematach imprez Odrzańskiego Konsorcjum na rok 2018.

 

Organizatorzy pragną podziękować dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie – Koźlu za możliwość sprawnego przeprowadzenia całości spotkania.

Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie, poświęcenie nam czasu, za dyskusje i ciekawe propozycje, które będziemy analizować i wykorzystywać w naszych projektach.

Po 7.01.2018 roku powołamy KOMITET ORGANIZACYJNY XVI MARATONU ODRZAŃSKIEGO.